Aktiviteler

Tarih boyunca değerini kaybetmeyen Kaleiçi, Antalya’nın merkezi noktalarından biridir ve yıl içerisinde yerli-yabancı binlerce turistin tercih ettiği tatil noktaları arasındadır.
Yaz turizminin en hareketli olduğu bölgelerden biri olan Kaleiçi, tarihten bu yana her öneme ayak uydurmuştur. Sadece Türk halkının değil, birçok ülkeden gelen insanların beğenisini kazanır Kaleiçi. Burada görecek çok nokta, yapılacak çok aktivite var. Bu sebepten dolayı uzun bir tatil düşleyenlerin tercih ettiği yerlerden biri olmuştur.

Kaleiçi’nde neler yapılır, hangi aktiviteler için oldukça ideal bir noktadır, Kaleiçi’nin keşfedilmesi gereken yerleri nelerdir gibi soruları siz de merak ediyorsanız, bu sayfamızda tüm bu sorulara cevap vereceğiz. İşte Kaleiçi’nde yapılacak aktiviteler:

Deniz-kum-güneş: Kızgın kumsallarıyla insanı denize davet eden bir havası var Kaleiçi’nin. Zaten Kaleiçi’ne gittiğiniz an hemen serin sulara girip kulaç atmanın tadını çıkarmak isteyecekseniz. Eğer Antalya’da uzun bir tatil yapacaksanız ilk iki-üç gün sadece denize ve güneşlenmeye zaman ayırabilirsiniz rahatça.

Tarihi Yerler: Tarihin çok eski dönemlerinden günümüze kadar gelebilmiş birçok eser var Kaleiçi’nde. Hepsini teker teker ziyaret etmeyi, farklı dönemler arasına kısa yolculuklar yapmayı sakın ihmal etmeyin. Antalya Karatay Medresesi, Kesin Minareli Camii, Yivli Minare görmenizi önerdiğimiz yerlerin sadece birkaçı.

Kaleiçi’ndeki günlerinizin sadece birkaç saatini müzelere ayırabilirsiniz. Arkeolojik eserlerden etnografik eserlere birçok eşsiz parça göreceğiniz müzeler arasında Kaleiçi Müzesi, Antalya Oyuncak Müzesi ve Suna İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi bulunuyor. Ayrı günlerde birkaç saatinizi ayırmak yerine, tek bir gününüzü müzelere ayırabilirsiniz.

Doğa Yürüyüşü: Kaleiçi’nin yeşil doğası ve masmavi denizi eşliğinde doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Tertemiz bir havada yürümek, zamanın nasıl geçtiğini hissettirmeyecek sizlere.

Alışveriş: Kaleiçi’nin dar sokaklarındaki dükkanlarda veya sokak tezgahlarında satılan hediyelik eşyalardan alabilir, tatilinizden geriye küçük hatıralar bırakabilirsiniz. Biblolar, birbirinden güzel takılar, süs eşyaları sizlere keyifli bir alışveriş imkanı sunacak. Bölgenin giyim mağazalarında alışveriş turunuza devam edebilirsiniz.

Gece Hayatı: Antalya Kaleiçi’nde birçok eğlence mekanı bulunuyor. Barlar, cafeler, diskolar sıra sıra yerleşmiş durumda Kaleiçi’nin tüm sokaklarına. Eğer daha sakin bir gece geçirmek istiyorsanız zamanınızı çay bahçelerinde veya deniz manzaralı restoranlarda geçirebilirsiniz.